Enterosorbentler Doğal Mıdır?

Enterosorbent, içeriğinde silikon dioksit barındırır. Bu etken maddesi doğada ve vücudumuzda da bulunan bir maddedir. Diğer bir adıyla Polisorb, yüksek hidrofil ve protein bağlama işlevine sahiptir. Böylece mikroorganizmaları bağlama fonksiyonu sayesinde harekete geçmelerine yardımcı olur.

Özellikle zehirlenme, ishal ve alerjilerde içeriğinde yer alan etken maddeleri sayesinde oldukça etkilidir. Zararlı toksin, alerjen, virüs ve bakterileri vücuttan doğal yollarla atılmalarını sağlar. Ayrıca içeriğinde bulunan silikon dioksitin vücuda karşı yan bir etkisi olduğu gözlemlenmemiş ve yapılan araştırmalarla tasdiklenmiştir. Silikon dioksit kana karışmadığı için, zararlı toksinleri atmakta oldukça başarılı olup, güvenlidir.

Piyasada birçok enterosorbent bulunur. Fakat bunların arasında yer alan Polisorb, yeni nesil bir enterosorbent olup, daha üstün özelliklere sahiptir. Virüs, bakteri, alerjen ve zararlı mikroorganizmaları vücuttan doğal yollarla çıkarır.

Enterosorbent Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enterosorbent, birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle içeriğinde silikon dioksit bulunanlar, fazla kullanımdan kaçınmalıdır. Kullanım dengesi çok önemlidir. Doz aşımı olduğu takdirde vücutta kalsiyum ve vitamin emilimini azaltma riski taşır. Bu nedenle talimatlara uygun olarak kullanılması gerekir.

Eğer bir enterosorbent alıyorsanız, daha çok fayda sağlamak adına düzenli beslenmeli ve uygun diyet programıyla hareket etmek gerekir.

Yalnızca toz halinde alınması silikon dioksitin boğazını çizmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle su ile karıştırılarak tüketilmelidir.

Silika (Silikon Dioksit) Faydaları Nelerdir?

Silikon dioksit diğer bir adıyla silika, doğal olarak insan vücudunda da olduğu için birtakım faydaları vardır. Örneğin saçların büyümesi ve daha sağlıklı hale gelmesinde etkin rol oynar. Ayrıca kalsiyumun emilmesini de kolaylaştırır. İnsan vücudunun kemik ve iskelet yapısının daha sağlıklı olması açısından gereklidir. Saç, cilt veya tırnak bakımında da önemli rol oynayan silika, kozmetik sektörünün sık tercihleri arasında yer alıyor.

  • Bağ dokusu ile birlikte kemiklerin yapısını güçlendirir.
  • Özellikle saç, tırnak ve cilt yapısına karşı etkili ve faydalıdır.
  • Eklemlere iyi gelir.
  • D vitamini, glukozamin ve kalsiyumun vücuda ilişkin faydalarının artmasını sağlar.
  • Alüminyum zehirlenmesine karşı etkilidir.
  • Mukozayı onarır.
  • Damar tıkanıklığını önlemede yardımcı olur.

Bu gibi etkilere sahip olan silika, yeni nesil bir enterosorbent olan Polisorb’ta bulunur ve birçok hastalığın tedavisinde de yardımcı rol oynar. Ayrıca yapılan araştırmalar silikanın güvenilir olduğunu ortaya koymuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbete Başla
💬 WhatsApp Destek
Merhaba 👋🏼
Merak ettiğiniz soruları WhatsApp üzerinden sorabilirsiniz.